همین الان با ما چت کنید ...

سانترال چیست ؟ معرفی انواع سانترال و ویژگی های آن

دستگاه سانترال در مدل ها و دسته بندی های مختلفی برای کنترل خطوط تلفن مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها بر اساس نوع استفاده و میزان خطوط موجود در شبکه در مدل های گوناگونی ارائه می شوند. در این گزارش در رابطه با ویژگی ها و مشخصات هر یک از این سیستم ها اطلاعات بیشتری به دست می آورید. 

انواع سانترال

این سیستم ها در دسته های مختلفی قرار می گیرند و هر یک از آن ها در سیستم های سازمانی مورد استفاده هستند. مدل های کم ظرفیت و پر ظرفیت این صفحات از مشهورترین انواع آن به شمار می روند که در زیر شرح مختصری از آن ها را ارائه می دهیم. 

آشنایی با سانترال کم ظرفیت

این سیستم های سانترال خطوط تلفنی کمتری را تحت پوشش قرار داده و در بر می گیرند. به همین خاطر استفاده از آن ها با محدودیت های جدی رو به رو است. شما می توانید، بسته به شرایط شرکت یا سازمان خود این سیستم ها را ارتقا دهید و تعداد خطوط موجود در آن ها را از 8 به 16 یا 24 ارتقا دهید. 

سیستم های پر ظرفیت سانترال

این دسته از سانترال ها برای شرکت ها و سازمان های بزرگ با بخش بندی های گسترده و تعداد بالای پرسنل به کار می روند و توانایی پوشش تعداد زیادی از خطوط را دارند. از این رو استفاده از آن ها مزایای قابل توجهی به همراه خواهد داشت. این سیستم ها تعداد بالایی از خطوط شهری و تعداد زیادی از خطوط داخلی را پشتیبانی می کنند. از این رو استفاده از آن ها اغلب به صورت نامحدود انجام می گیرد. 

بررسی نوع کارایی سانترال

سانترال مورد نظر از نظر نوع کارایی نیز دسته بندی های گوناگونی دارد که برخی از آن ها را در این بخش بررسی می کنیم. این سیستم ها از نظر نوع کارایی دردسته های تحت شبکه و خارج از شبکه قرار می گیرند و هر یک از مصارف متعددی برخوردار می باشند. تلفن های تحت شبکه با استفاده از سیستم آی پی مدیریت شده و در شبکه های موجود مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم های خارج از شبکه نیز برای پشتیبانی از چند خط تلفن مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از آن ها برای خطوط تلفن هایبریدی، خطوط تلفن آنالوگ و دیجیتال انجام شده و در هر یک از این زمینه ها از مزایای به خصوصی برخوردار می باشد. 

قابلیت های سیستم سانترال در سازمان ها و شرکت ها

1- در وهله اول توان مدیریتی بالای این سیستم ها مورد توجه قرار می گیرد که بدون نیاز به نیروی انسانی خطوط تلفنی بین شهرها را پوشش داده و مدیریت می کنند. به این ترتیب در هزینه های شبکه های تلفنی در شرکت ها و سازمان ها صرفه جویی می شود. 
2- در این خصوص محدودیت های زمانی مختلفی نیز اعمال می شوند که در برخی موارد مزیت هایی برای مراکز مربوطه به همراه می آورد. 
3- هزینه های مربوط به برقراری تماس نیز در این سیستم ها به طرز قابل توجهی کاهش می یابد. 
4- قابلیت ارتقا امکانات به روز نیز در این سیستم های سانترال وجود دارد که از مزایای استفاده از آن ها به شمار می رود. شما می توانید، قابلیت های موجود در این سیستم ها را به خوبی ارتقا دهید. 
5- با استفاده از این قابلیت برقراری ارتباط در میان خطوط نیز به سهولت انجام می گیرد. 
6- سیستم های سانترال ارتباط با تلفن های گویا را نیز پشتیبانی می کنند و در این خصوص موثر واقع می شوند. 

مزایای استفاده از دستگاه سانترال در سازمان ها و شرکت ها

صفحه سانترال برای فعالیت های متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. سازمان ها و شرکت ها با استفاده از این قابلیت از رقبای خود پیشی گرفته و ارزش و اعتبار بالایی به دست می آورند. با استفاده از این سیستم ها در هزینه های کارکنان نیز صرفه جویی خواهد شد. این مسئله به صرفه جویی در بودجه بندی های سازمانی منجر خواهد شد. با استفاده از این فرایند، هزینه های پشتیبانی به طرز قابل توجهی کاهش می یابد. شما می توانید برای برقراری ارتباط ساده تر با مشتریان خود نیز از این سیستم ها استفاده کرده و خدمات و پشتیبانی های خود را با روش های ارزان تر و ساده تری انجام دهید. مشتریان نیز از این شیوه های ارتباطی استقبال کرده و پشتیبانی شما رضایت آن ها را جلب می کند. امکان برقراری ارتباط از راه دور نیز از مزایای مهم این دستگاه ها به شمار می رود. 

ویژگی های سیستم های سانترال

شماره های تماس گیرنده بر روی این سیستم های سانترال نشان داده می شوند و به این ترتیب فعالیت های سازمانی به خوبی انجام می پذیرند. شما می توانید، گزارشات تماس مورد نظر را نیز در این سیستم ها مشاهده کنید و از این قابلیت ها به خوبی استفاده نمایید. قابلیت های برقراری ارتباط با خطوط تلفنی مختلف نیز از امکانات مهم این سیستم ها به شمار می روند که استفاده از آن ها را در سر تا سر کشور ما گسترش داده اند. 

نکات مورد نیاز برای خرید سانترال

پیش از خرید این سیستم ها به قابلیت های هر یک از آن ها توجه داشته و با در نظر گرفتن نیازهای خود در بخش های سازمانی و شرکتی یک مدل مناسب از این سیستم ها را خریداری کنید. در حین خرید و انتخاب این سیستم ها به قابلیت های مورد نیاز و ظرفیت سیستم نیز دقت داشته باشید. هر یک از این سیستم ها از نوع به خصوصی از خطوط تلفن داخلی و خارجی ساپورت کرده و باید این مسئله نیز در زمان خرید آن ها مورد توجه قرار بگیرد.  در طول این گزارش با بسیاری از مشخصات سیستم های سانترال و قابلیت ها و ویژگی های این سیستم ها آشنا شدیم. بررسی انواع مختلف این سیستم ها به شما کمک می کند که بهترین انتخاب را در میان آن ها داشته باشید و نیازهای خود را با استفاده از آن ها برآورده سازید. این سیستم ها در بسیاری از مراکز به کار برده می شوند. 
سانترال چیست ؟
سانترال ، به سرور و دستگاهی گفته می شود که بین همکاران بخش های مختلف ارتباط برقرار می کند و هدف آن بهبود فعالیت ها می باشد و کمک می کند مدیریت بهتری روی خطوط تلفن داشته باشیم و معمولا در اداره ها ، سازمان ها و مراکز تجاری مورد استفاده قرار می گیرد .
شماره تلفن برای خرید و مشاوره در مورد سانترال چه شماره هایی می باشد ؟
جهت خرید و مشاوره ساننترال می توانید با شماره 09369899079 تماس بگیرید .
انواع سانترال کدام اند ؟
سانترال ها به دو گروه کم ظرفیت و پر ظرفیت با توجه به میزان خطوط ورودی و خروجی تقسیم بندی می شوند .
نصب و راه اندازی و تنظیمات سانترال چگونه است ؟
سانترال ها با توجه به مدل های مختلف دارای تنظیمات مختلفی می باشند ، معمولا جهت نصب و راه اندازی سانترال می بایست از افراد با تجربه در این زمینه استفاده کرد.
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما

آدرس : خیابان آزادی - خیابان بهبودی - کوچه حمید - پلاک 1 - طبقه اول - واحد 1

تلفن : 02166001169    موبایل : 09369899079

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت ارتباط سازان رهنما می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح